KLIMATYZACJa - TUREK I OKOLICE

oferowane marki:

Sprzedaż, Serwis i Montaż Klimatyzacji

Oferujemy szeroki wybór urządzeń klimatyzacyjnych wielu producentów. Zajmujemy się ich sprzedażą, instalacją oraz kompleksowym serwisem. Wysoka jakość świadczonych przez nas usług oraz szeroka wiedza poparta jest wieloma  certyfikatami oraz autoryzacjami. 

Co nas wyróżnia

idywidualne podejście do Klienta,

wiedza i profesjonalizm poparty wieloma certyfikatami,

rozwinięte zaplecze techniczne,

każdy Klient zostaje otoczony odpowiednią opieką zapewniającą szybką reakcję w razie spadku efektywności lub ewentualnej awarii urządzenia!

bardzo szeroki wybór oferowanego asortymentu

7 lat gwarancji w przypadku klimatyzatorów Miedea

F.A.Q.

Często zadawane pytania

COP czyli Coefficient of Performance jest to współczynnik wydajności klimatyzatora.  Jest to stosunek ilość dostarczonej energii cieplnej do ilości energii elektrycznej zużytej  w danej chwili.

ERR (z ang. energy efficiency rating) – stosunek mocy chłodniczej do mocy pobieranej przez urządzenie chłodnicze w danej chwili.

SCOP (ang. Seasonal Coefficient Of Performance) jest to
sezonowy współczynnik efektywności energetycznej, odnoszący się do urządzeń klimatyzacyjnych pracujących w trybie grzania.

SEER (Seasonal Energy Efficiency Ratio) – sezonowy współczynnik efektywności energetycznej, odnoszący się do urządzeń klimatyzacyjnych pracujących w trybie chłodzenia.

 

Współczynniki COP, ERR mówią jak wydajnie pracuje urządzenie w danej chwili. 

Współczynniki SCOP oraz SEER mówią o tym z jaką średnią wydajnością pracują urządzenia w określonym okresie.

W przypadku urządzeń pracujących w domach lub biurach serwis powinno przeprowadzać się dwa razy w roku. Najlepiej wiosną po okresie grzewczym oraz jesienią po okresie chłodniczym.  W przypadku klimatyzacji w sklepach całodobowych, hotelach, restauracjach serwis powinno się przeprowadzać częściej.

Regularny serwis pozwoli uniknąć awarii systemu, pozwoli cieszyć się nieprzerwaną pracą klimatyzacji i czystym powietrzem oraz umożliwi skorzystanie z gwarancji w razie potrzeby.

Większość producentów klimatyzacji wymaga, aby przeglądy były wykonywane dwa razy w roku. 

W zależności od producenta oraz od przeprowadzanych przeglądów od 2 do 7 lat.

Jednostka wewnętrzna powinna być zamontowana w miejscu gdzie nic nie będzie zakłócać strumieniowi obiegu powietrza np. meble, zasłony okienne oraz tam gdzie strumień chłodnego powietrza nie będzie skierowany bezpośrednio na osoby przebywające w pomieszczeniu.

Ustawienia temperatury zależą od pory roku i indywidualnych preferencji użytkowników. W okresie letnim optymalny zakres temperatur to zazwyczaj 22°C – 26°C, w zimie: 20°C-22°C. Należy pamiętać, by nie wyłączać zupełnie klimatyzacji na czas naszej nieobecności w domu. W przeciwnym wypadku, urządzenie będzie musiało pracować dużo intensywniej, żeby ochłodzić pomieszczenie do pożądanej temperatury. Może to negatywnie wpłynąć na jego działanie i żywotność, a także znacząco zawyżyć rachunki za energię.

Popularność pojedynczych klimatyzatorów typu Split z każdym rokiem wzrasta, także wśród indywidualnych użytkowników domów i mieszkań. Oto wskazówki, na co warto zwrócić uwagę przy wyborze klimatyzatora:

1. Wymagana wydajność urządzenia. Koniecznie musimy sprecyzować czy interesuje nas urządzenia wyłącznie chłodzące, czy też z funkcją grzania. Zyski ciepła, które nasze urządzenie klimatyzacyjne będzie musiało wyprowadzić, zależą m.in. od: położenia pomieszczenia / budynku wzglądem stron świata, ilości okien, ścian bezpośrednio narażonych na promieniowanie słoneczne, wielkości pomieszczenia, ilości osób przebywających w danym pomieszczenia, a także urządzeń emitujących ciepło, np. komputerów. Jeśli sami nie jesteśmy w stanie oszacować tej wielkości, warto skorzystać z pomocy dystrybutora urządzeń klimatyzacyjnych lub z dostępnych na stronach internerowych kalkulatorów zysków ciepła.

2. Klasa energetyczna klimatyzatora. Każdemu zależy, aby rachunek za energię elektryczną był jak najniższy. Parametrami, które pomogą nam to okreścić jest EER (Energy Efficiency Ratio) i COP (Coefficient Of Performance). Im ich wartość jest wyższa, tym lepiej dla portfela.
3. Poziom hałasu. Warto zainwestować w cichą jednostkę pracującą, np. w sypialni. Różnica 6 dB nie jest może zbyt duża, ale w rzeczywistości takie urządzenie będzie pracować 2 razy głośniej!

4. Możliwości montażu jednostki wewnętrznej i zewnętrznej. Estetyka. Wiąże się to głównie z wyborem jednostki wewnętrznej spośród – ściennych, kanałowych, kasetonowych, podstropowych, itp.. Producenci oferują urządzenia, które będą nie tylko spełniały swoją funkcję, ale również staną się ozdobą pomieszczenia.
5. Funkcje dodatkowe. Rodzaj pilota, możliwość sterowania pracą urządzenia przez Internet.
6. Wybór instalatora. Profesjonalny montaż zagwarantuje nam poprawną pracę urządzenia oraz serwis gwarancyjny.

Scroll to Top