POMPY CIEPŁA Turek i okolice

warto nas wybrać:

Pompy ciepła - sprzedaż - serwis - montaż

daikin
Pompa ciepła Daikin Altherma 3

Dlaczego Daikin Altherma 3?


Technologia Bluevolution to połączenie sprężarki o dużej sprawności opracowanej przez Daikin z czynnikiem przyszłości: R-32*

pompa ciepła daikin
Wysokie parametry pracy
Oferując temperatury aż do 65°C z dużą sprawnością, rozwiązanie R32 Daikin Altherma 3 nadaje się zarówno do ogrzewania podłogowego, jak i grzejników oraz zabezpiecza przed zamarzaniem aż do -25°C, zapewniając niezawodne działanie nawet w najzimniejszych klimatach. › Optymalna kombinacja technologii Bluevolution oferuje najwyższe parametry pracy: » efektywność sezonowa aż do A+++ » efektywność ogrzewania aż do COP na poziomie 5,1 (w temp. 7°C/35°C) » efektywność ciepłej wody użytkowej aż do COP na poziomie 3,3 (EN16147) › Rozwiązanie dostępne o mocy 4, 6 i 8 kW

Prosty montaż › Rozwiązanie dostarczane w gotowości do pracy: wszystkie kluczowe elementy hydrauliczne są zamontowane fabrycznie › Nowa konstrukcja umożliwia wykonywanie serwisu od przodu, a do całego orurowania można uzyskać dostęp z góry urządzenia › Stylowy, nowoczesny wygląd › Jednostka zewnętrzna została przetestowana i naładowana czynnikiem chłodniczym, co skraca czas instalacji Łatwe uruchomienie › Zintegrowany kolorowy interfejs o wysokiej rozdzielczości › Szybki kreator umożliwia uruchomienie w maksymalnie 9 prostych krokach - cały system jest gotowy do pracy › Konfi gurację można przeprowadzić zdalnie i wgrać do urządzenia w dniu instalacji Łatwe sterowanie › Połączone działanie sterownika z nastawą zależną od pogody Daikin Altherma oraz sprężarki z inwerterem maksymalizuje efektywność nowej R32 Daikin Altherma 3 w każdej temperaturze na zewnątrz, zapewniając stałą temperaturę przez cały czas. › Aby kontrolować temperaturę w domu codziennie, ustawienia można wprowadzać z dowolnego miejsca za pośrednictwem aplikacji Daikin Online Controller. Ten sterownik online pozwala regulować poziom komfortu w domu i dostosowywać je do indywidualnych potrzeb jednocześnie pomagając w osiągnięciu › wyższej efektywności energetycznej.
daikin altherma
daikin
panasonic
panasonic aquarea

autoryzowany instalator panasonic turek 

„Jesteśmy oficjalnym Partnerem marki Panasonic w zakresie sprzedaży i serwisu pomp ciepła. Znajdziesz nas na stronie Akredytowanych Instalatorów https://www.panasonicproclub.com/ifinder/PL_pl/home/

Co sprawia, że pompy ciepła Panasonic są tak wyjątkowe i niezawodne?
Trwałość. Próba 10 000 godzin ciągłej pracy

Klimatyzatory firmy Panasonic cieszą się uznaniem użytkowników na całym świecie.
Ich solidny wygląd podpowiada, że będą pracować sprawnie przez długie lata. Wydajność, niezawodność i trwałość to najważniejsze cechy dobrego klimatyzatora. Aby spełniać tak wysokie wymagania, nasze produkty poddajemy całej gamie rygorystycznych testów.

Długotrwałe testy trwałości

Główne zadanie klimatyzatora to długoletnia, bezawaryjna praca. Realizacji tego celu służą próby przyspieszone, symulujące 10 000 godzin ciągłej pracy urządzeń. Testy takie przeprowadza się w warunkach znacznie ostrzejszych niż rzeczywiste, a ich wyniki potwierdzają wysoką trwałość klimatyzatorów firmy Panasonic.

Test zdemontowanej sprężarki

Po przeprowadzeniu testu 10 000 godzin ciągłej pracy, z losowo wytypowanej jednostki zewnętrznej wymontowuje się sprężarkę, rozbiera ją na części i poddaje oględzinom pod kątem ewentualnych uszkodzeń. Również wyniki tego sprawdzianu potwierdzają niezwykłą wytrzymałość klimatyzatorów firmy Panasonic i ich zdolność do długoletniej pracy, nawet w trudnych warunkach.

Test pracy w trudnych warunkach

Niezależnie od testów w normalnych warunkach pracy, przeprowadzane są również próby w warunkach skrajnych. Urządzenie pracuje w komorze testowej o temperaturze 55°C, przy wysokiej wilgotności powietrza. Urządzenia przeznaczone do pracy w zimnym klimacie poddawane są testom w komorze o temperaturze –20°C. Próba taka pozwala upewnić się, że olej w sprężarce nie zamarznie ani podczas pracy ciągłej, ani podczas pracy przerywanej.

Test wodoszczelności

Jednostka zewnętrzna, narażona na działanie warunków atmosferycznych takich jak deszcz i wiatr, spełnia wymagania normy wodoodporności IPX4. Aby zabezpieczyć okolice styków płytek drukowanych przed niepożądanymi skutkami ewentualnego kontaktu z kroplami wody, zostały one uszczelnione żywicą.

LG
therma v
Pompa ciepła, czyli oszczędności

Zainstalowanie w domu jednorodzinnym pompy ciepła powietrze woda to początek procesu oszczędności. Inwestując w ten sposób ogrzewania, już w krótkim czasie można spodziewać się zmniejszenia wydatków. Przede wszystkim oszczędza się na kosztach paliwa, którym zazwyczaj ogrzewane są domy. Poza tym nie trzeba już poświęcać czasu na sprowadzenie opału, jego magazynowanie i nieustanne ładowanie do pieca. Poza tym inteligentny system zarządzania ciepłem uchroni właścicieli przed trwonieniem energii np. na skutek włączonego ogrzewania latem. Klimatyzator z pompą ciepła w czasie zimowych mrozów będzie intensywnie pracował nad dogrzaniem budynku, natomiast podczas upałów temperatura wody spadnie, skracając czas pracy urządzenia, a zarazem obniżając wysokość rachunków za ogrzewanie. Pompa ciepła pozwala także na zaprogramowanie cyklu pracy, zmniejszając temperaturę w czasie, kiedy nikogo nie ma w domu, by nie ogrzewać pustych pokoi. Te kilka prostych zabiegów szybko przełoży się na znaczne oszczędności.

Wybór przyjazny środowisku

Pompa ciepła powietrze woda to także krok w stronę poprawy jakości powietrza, którym przecież wszyscy oddychamy, a także sposób na uniezależnienie się od nieodnawialnych źródeł energii. Piece na olej, gaz ziemny, węgiel czy drewno wiążą się z ciągłą eksploatacją zasobów Ziemi. Co więcej, niektóre z tych paliw w końcu ostatecznie się wyczerpią. Dlatego przyszłość należy do odnawialnych źródeł energii, takich jak wiatr, woda i słońce. Decydując się na pompy ciepła „powietrze-woda” Therma V, sprawiamy, że zupełnie zmienia się stosunek wykorzystywanej energii odnawialnej. Nawet 75% prądu zużytego do działania klimatyzacji może pochodzić z farm wiatrowych, paneli słonecznych lub elektrowni wodnych. Wpływa to również na emisję dwutlenku węgla oraz innych wpływających na klimat substancji. Czynnik chłodniczy w pompach ciepła LG to również efekt prac nad rozwiązaniami optymalnymi dla środowiska.

Komfort gratis

Oszczędności i proekologiczne rozwiązania to najistotniejsze kwestie, ale nie można zapomnieć o wygodzie, jaka wiąże się z wyborem pompy ciepła powietrze woda. Dzięki tej instalacji odchodzą w zapomnienie takie obowiązki jak dostarczanie opału, żmudne rozpalanie, ciągłe ładowanie pieca oraz nieustanne kontrolowanie temperatury i ilości zużytego paliwa. W Therma V przy pomocy intuicyjnego panelu sterującego można nie tylko skorygować bieżące ustawienia, ale również zaprogramować pracę pompy na cały tydzień.

Do pobrania:
ZUBADAN INVERTER
KLASA MISTRZOWSKA
Bez względu na uwarunkowanie budynku, urządzenia Zubadan Inverter będą działały z najwyższą mocą w całym zakresie roboczym. System ten jest zdolny do działania z pełną mocą przy -15°C, a przy temperaturach sięgających nawet -28°C pompa ciepła nadal pracuje skutecznie i niezawodnie!
ZYSK MOCY ZUBADAN
Opatentowana technika Zubadan Inverter stanowi obecnie optymalne rozwiązanie w dziedzinie pomp ciepła powietrze-woda. Obieg czynnika chłodniczego Zubadan z dochładzaczem HIC i sprężarką z wtryskiem Flash Injection umożliwia stabilizację natężenia przepływu czynnika chłodniczego nawet przy niskich temperaturach zewnętrznych.
ABSOLUTNA NIEZAWODNOŚĆ DZIĘKI OPTYMALIZACJI SPOSOBU ODSZRANIANIA
Systemy Zubadan wyposażone są ponadto w zoptymalizowaną funkcję odszraniania, która zapewnia najwyższą niezawodność. Funkcja ta regulowana jest w sposób inteligentny z uwzględnieniem temperatury zewnętrznej, temperatury powierzchni parownika, czasu pracy i czasu trwania procesu odszraniania. Odstępy między procesami odszraniania można wydłużyć do 150 minut, a czas trwania takiego jednego procesu jest o 50% krótszy w porównaniu z typowymi urządzeniami.
NAJLEPSZY WYBÓR W PRZYPADKU MODERNIZACJI
Zubadan jest także najlepszym wyborem w przypadku modernizacji. Dzięki technice Zubadan zdecydowanie zbędne staje się przewymiarowywanie instalacji w celu uzyskania marginesu bezpieczeństwa podczas pracy w trybie grzania. Wysokie temperatury zasilania rzędu 60°C  sprawiają, że pompy ciepła powietrze-woda Ecodan z urządzeniem Zubadan Inverter uzyskują rewelacyjne wskaźniki efektywności także w połączeniu z typowymi grzejnikami.

M-Thermal II Generacji to lepsze parametry w mniejszych rozmiarach urządzeń. Ten zintegrowany system pompy ciepła powietrze/woda, pozwala na kompleksowe ogrzewanie lub chłodzenie pomieszczeń, a także przygotowanie ciepłej wody użytkowej.

 

ZASADA DZIAŁANIA

Pompa ciepła to efektywny energetycznie system, który pochłania energię cieplną z otaczającego powietrza zewnętrznego na potrzeby centralnego ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej. Dzięki systemowi M-Thermal II Generacji możesz nie tylko ogrzewać, ale też odwrócić ten proces i chłodzić pomieszczenia.

 

KOMPLEKSOWE ROZWIĄZANIE

M-Thermal II Generacji poza tym, że pracuje na ekologicznym czynniku chłodniczym R32, wyróżnia się wysoką wydajnością (klasa efektywności energetycznej A+++; maksymalny pojedynczy punkt COP 5,20), szerszymi zakresami pracy dla temperatur zewnętrznych (dla chłodzenia -5~46oC; dla grzania -25~35oC oraz dla c.w.u. -25~43oC), jak i zasilenia wody, komunikacją BMS oraz możliwością pracy w kaskadzie (regulacja wydajności układu grzewczego składającego się z kilku systemów w zależności od zapotrzebowania cieplnego budynku). Ponadto urządzenie w nowej odsłonie ma mniejsze wymiary i wbudowany moduł WiFi (aplikacja MSmartLife na smartfon), co ułatwia sterowanie.

 

MONO I SPLIT

System występuje w dwóch wersjach – Mono i Split. Wersja Mono to jednostka monoblokowa, tj. urządzenie zewnętrzne z wbudowanym układem sprężarkowym oraz hydraulicznym. Wersja Split to komplet urządzeń, w którego skład wchodzi urządzenie zewnętrzne z wbudowanym układem sprężarkowym oraz jednostka wewnętrzna (Hydrobox z kompletnym modułem hydraulicznym).

 

DODATKOWA MOC GRZEWCZA

Wydajność grzewcza pomp ciepła maleje wraz ze spadkiem temperatury otoczenia. Aby zapewnić dodatkową moc grzewczą do użytku podczas bardzo niskich temperatur (gdy wydajność pompy ciepła może okazać się niewystarczająca) urządzenia Mono i Split wyposażone zostały w nagrzewnicę elektryczną służącą również jako rezerwa w przypadku awarii układu sprężarkowego pompy ciepła, ale też stanowi ochronę przeciwzamrożeniową zewnętrznej rury wodnej w zimie.

W standardzie sterownik przewodowy z menu w języku polskim.

Scroll to Top